Новости публикуются на языке оригинала

Головне управління ПФУ в Чернівецькій області вказало на типові помилки страхувальників при заповненні Звіту з ЄСВ.

Під час формування звітних документів у розрізі застрахованих осіб слід пам’ятати про:

1. Зв’язок між таблицями 5, 6, 7 у частині періоду трудових відносин та, відповідно, що розрахунок кількості календарних днів, а також період дії підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб згідно із законодавством (за їх наявності), які безпосередньо пов’язані з періодом трудових відносин.

2. Зв’язок між таблицями 5 та 6 у частині визначення категорії особи в таблиці 5 (від 1 до 6: 1-наймані працівники з трудовою книжкою; 2-наймані працівники (без трудової книжки) тощо)  та коду категорії застрахованої особи в таблиці 6 (від 1 до 49 залежно від категорії особи: 1-найманий працівник на загальних підставах; 2-працюючий інвалід; 3-особа льотного складу тощо).

3. Зв'язок між кодом категорії застрахованої особи, базою нарахування ЄСВ і розмірів ставок ЄСВ у таблиці 6.

4. На одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат, у яких відрізняються бази нарахування ЄСВ і розміри ставок ЄСВ, а також якщо нарахування здійснювалися за поточні та майбутні (відпускні, допомога по вагітності та пологах), за минулі (лікарняні, тимчасова непрацездатність і перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами й нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду — середня заробітна плата за вимушений прогул) періоди, а також у зв’язку з донарахуванням суми  різниці між розміром мінімальної заробітної плати й фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць (із заробітної плати/доходу).

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»