Новости публикуются на языке оригинала

НКРЕКП у листі від 09.07.2015 р. № 6697/16/61-15 розглянула проблемні запитання, пов'язані з укладанням бюджетними установами та організаціями договорів на постачання природного газу за регульованим тарифом.

На кожній окремій території діє лише один постачальник природного газу за регульованим тарифом, з яким споживачі (у тому числі — бюджетні установи та організації) можуть укласти договір на постачання природного газу за регульованим тарифом.

Із 01.07.2015 р. газопостачальні підприємства, утворені в результаті відокремлення діяльності з розподілу й постачання природного газу, отримали в НКРЕКП відповідні ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом.

Постачання природного газу бюджетним організаціям має здійснюватися виключно постачальником природного газу за регульованим тарифом, що здійснює діяльність із постачання природного газу за регульованим тарифом на відповідній території на підставі договору на постачання природного газу, укладеного відповідно до постанови НКРЕКП «Про затвердження Типового договору на постачання природного газу за регульованим тарифом» від 22.01.2015 р. № 35 (далі — Типовий договір). Відповідно до преамбули Типового договору, договір укладається між трьома суб'єктами ринку природного газу — постачальником природного газу за регульованим тарифом, газорозподільним/газотранспортним підприємством і споживачем природного газу (юридична особа/фізособа-підприємець).

Взаємовідносини в частині оплати за Типовим договором виникають між двома сторонами договору — споживачем і постачальником за регульованим тарифом.

Процедура закупівлі природного газу як товару, передбачена Законом України «Про здійснення державних закупівель», як вважають у НКРЕКП, має здійснюватися за участю двох сторін Типового договору — споживача (бюджетної установи) та постачальника природного газу за регульованим тарифом.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»