Новости публикуются на языке оригинала

НБУ в листі від 10.07.2015 р. № 24-00011/47872 роз’яснює порядок подання як один із документів для перевірки ділової репутації юридичної та фізичної особи інформації про кредитну історію від кваліфікованих бюро кредитних історій.

Положенням про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів, затвердженим постановою Правління НБУ від 08.09.2011 р. № 306 (далі — Положення), передбачено подання як один із документів для перевірки ділової репутації юридичної та фізичної особи інформації про кредитну історію від кваліфікованих бюро кредитних історій.

Інформація про кредитну історію повинна подаватися до НБУ у формі офіційного документа відповідного бюро на бланку й за підписом уповноваженої особи бюро.

Документ від бюро кредитних історій повинен містити повний обсяг інформації про кредитну історію особи, яка відповідно до Закону України «Про організацію формування та обігу кредитних історій» від 23.06.2005 р. № 2704-IV (для резидентів України) або законодавства іноземної країни (для нерезидентів України) може надаватися суб'єкту кредитної історії.

Суб'єктом кредитної історії є особа, стосовно якої надається інформація про кредитну історію та яка безпосередньо або через свого вповноваженого представника звернулася до бюро кредитних історій із відповідним запитом.

Резиденти України мають подати інформацію про кредитну історію з усіх трьох кваліфікованих бюро, визначених у п. 2 гл. 1 Положення:

  • Першого всеукраїнського бюро кредитних історій;
  • Українського бюро кредитних історій;
  • Міжнародного бюро кредитних історій.

Нерезиденти подають інформацію з найбільшого бюро кредитних історій країни, у якій вони є резидентами.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»