Новости публикуются на языке оригинала

На офіційному веб-сайті Кабміну опубліковано роз'яснення Держгеокадастру про наслідки надання доступу нотаріусам до Держземкадастру.

Так, Кабмін постановою «Деякі питання надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру» від 24.06.2015 р. № 457 визначив порядок підключення нотаріусів до бази Держземкадастру для отримання витягів із земельної бази даних.

Нині право видавати витяги з Державного земельного кадастру мають лише кадастрові реєстратори. Делегування повноважень нотаріусам підвищить рівень комфорту для громадян, оскільки всі необхідні для здійснення земельних угод довідки можна буде отримати в одному місці.

Підключення нотаріусів до системи Державного земельного кадастру відбуватиметься за заявним принципом. Нотаріус звертається із відповідним зверненням до обласного управління Мін’юсту, яке, у свою чергу, надсилає його в центральний апарат Держгеокадастру. Тим самим Мін’юст підтверджує статус нотаріуса та наявність у нього всіх необхідних дозволів.

Для роботи з Державним земельним кадастром нотаріуси мають обладнати робоче місце з урахуванням низки технічних вимог, зокрема:

  • забезпечити захищений канал зв’язку;
  • установити спеціальний софт;
  • оформити цифровий підпис.

Протягом процесу підключення адміністратор кадастру забезпечуватиме консультації та проводитиме майстер-класи для нотаріусів із користування системою.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»