Новости публикуются на языке оригинала

Статтею 7 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 р. № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» передбачено, що в розрахунках між резидентами й нерезидентами в межах торговельного обороту використовуються як засіб платежу іноземна валюта та грошова одиниця України — гривня. Такі розрахунки здійснюються лише через уповноважені банки в порядку, установленому Національним банком України.

Використання іноземної валюти на території України як засобу платежу або як застави для здійснення розрахунків між резидентами й нерезидентами допускається за умови одержання індивідуальної ліцензії Національного банку України.

Згідно з абз. 2 п. 11 р. I постанови Правління Національного банку України від 10.08.2005 р. № 281 «Про затвердження нормативно-правових актів Національного банку України», оплата праці нерезидентів, які відповідно до укладених трудових договорів (контрактів) працюють в Україні, виплати матеріальної допомоги, премій і призів є поточними неторговельними операціями в іноземній валюті.

Згідно із п. 5.4 р. 5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 р. № 492, із поточного рахунка в іноземній валюті юридичних осіб — резидентів за розпорядженням власника рахунка здійснюються, зокрема, оплата праці працівникам-нерезидентам, які відповідно до укладених трудових договорів (контрактів) працюють в Україні, а саме — виплата готівкою чи перерахування на рахунки цих осіб, відкриті в уповноважених банках України.

З урахуванням викладеного, оплата праці нерезидентів, які згідно з укладеними трудовими договорами (контрактами) працюють в Україні, може здійснюватись в іноземній валюті, при цьому зазначені операції не потребують індивідуальної ліцензії Національного банку України.

ДПІ в Голосіївському районі

ГУ ДФС у м. Києві

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»