Новости публикуются на языке оригинала

Виконавча дирекція фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності в листі від 13.05.2015 р. № 5.2-32-841 роз’яснила деякі питання надання допомоги на поховання. Так, відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (даліЗакон № 1105) допомога на поховання надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім'ї, які перебували на її утриманні.

Згідно зі ст. 31 Закону № 1105, допомога на поховання застрахованої особи призначається сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської ради (окрім міст обласного значення).

Для виплати допомоги на поховання застрахованої особи, з метою уникнення подвійної виплати, необхідно надати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть.

27.04.2014 р. набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 р. № 1207 (даліЗакон № 1207), яким визначено статус території, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, — АР Крим та м. Севастополь.

Статтею 9 Закону № 1207 передбачено, що держоргани й органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

Таким чином, документи, видані органами Російської Федерації на території Криму, не мають юридичної сили на території України. А оскільки померлий згідно із надісланою копією паспорту був громадянином України, видане свідоцтво про його смерть Сімферопольським райвідділом записів актів громадянського стану Міністерства юстиції Республіки Крим Російської Федерації є недійсним і не створює правових наслідків на території України, тобто не є підставою для отримання допомоги на поховання відповідно до Закону № 1105

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»