Новости публикуются на языке оригинала

Законом України від 01.07.2014 р. № 1561-VII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів», підрозділ 2 р. XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ зі змінами й доповненнями (даліПКУ) доповнено п. 32, згідно з яким тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з увезення на митну територію України та постачання на митній території України:

  • лікарських засобів і медичних виробів відповідно до пп. «в» п. 193.1 ст. 193 ПКУ, що призначені для використання закладами охорони здоров’я й учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які в період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, в обсягах, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2015 р. № 544-Р «Про обсяги лікарських засобів та медичних виробів, операції з ввезення яких на митну територію України та постачання на митній території України звільняються від обкладення податком на додану вартість на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану»;
  • лікарських засобів і медичних виробів без державної реєстрації та дозвільних документів щодо можливості ввезення на митну територію України, що призначені для використання закладами охорони здоров’я та учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які в період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, за переліком і в обсягах, установлених Кабінетом Міністрів України.

Отже, пільга, передбачена п. 32 підрозділу 2 р. XX ПКУ, для операцій з увезення на митну територію України й постачання на митній території України лікарських засобів і медичних виробів без державної реєстрації та дозвільних документів застосовуватиметься з дати набрання чинності постановою(ами) КМУ, якою(ими) затверджуватимуться відповідні перелік та обсяги.

Операції з увезення на митну територію України та постачання на митній території України лікарських засобів, не внесених до Державного реєстру лікарських засобів, і медичних виробів, не включених до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 р. № 410, оподатковуються ПДВ за ставкою 20%.

Сектор комунікацій ДПІ в Київському районі м. Одеси
Головного управління ДФС в Одеській області

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»