Новости публикуются на языке оригинала

ДФС у підкатегорії 101.02 «ЗІР» надала відповідь на запитання: чи є об’єктом обкладання ПДВ кошти, які отримує суб’єкт спеціального режиму оподаткування як компенсацію за знищення (загибель) врожаю та в якій декларації відображається така компенсація?

Контролери зазначили, що кошти, які отримує суб’єкт спеціального режиму оподаткування (далі — спецрежимник) як компенсацію за знищення (загибель) врожаю від суб’єкта господарювання або фізособи, які своїми діями чи бездіяльністю завдали йому збитки, або від страхової компанії, не є компенсацією за поставлені товари/послуги, а тому не є об’єктом обкладання ПДВ.

Водночас незалежно від отримання компенсації за знищений (загиблий) врожай спецрежимник повинен списати товари/послуги, що були використані для вирощування таких посівів (насаджень) і під час придбання яких було сформовано податковий кредит.

Із метою оподаткування такі товари/послуги не можуть вважатися використаними в господарській діяльності, а тому в податковому періоді, в якому відбувається їх списання, здійснюється нарахування податкових зобов’язань у рядку 1 р. І «Податкові зобов’язання» податкової декларації з позначкою «0121»/«0122»/«0123».

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»