Новости публикуются на языке оригинала

Суб’єкти державного сектору зараховують до малоцінних необоротних матеріальних активів (далі — МНМА) предмети вартістю (без ПДВ), що не перевищує 2500 гривень і строк використання яких перевищує один рік, і сценічно-постановочні засоби вартістю, що не перевищує 5000 гривень за одиницю (абз. 2 пп. 3.2.3 р. II НП(С)БОДС 121 «Основні засоби»).

Водночас, відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, на субрахунку 113 «Малоцінні необоротні матеріальні активи» обліковуються інші малоцінні необоротні предмети, строк експлуатації яких понад один рік, а вартість за одиницю не перевищує 2500 гривень (для сценічно-постановочних засобів — до 5000 гривень) уключно без ПДВ.

У п. 5 НП(С)БОДС 121 наведено перелік витрат, які включаються до первісної вартості об'єкта основних засобів у разі придбання за плату, до яких уходять суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються суб'єктові державного сектора).

Тож придбаний об'єкт основних засобів, вартість якого без ПДВ становить 2400 гривень, має обліковуватися на субрахунку 113.

Такий висновок робить Мінфін у листі від 13.05.2015 р. № 31-11420-08-25/15808.

Окрім того, у цьому самому листі зазначається, що:

  • правовідносини бюджетної установи з орендодавцем стосовно поліпшення орендованого об'єкта основних засобів, а також порядок складання кошторису бюджетних установ не регулюються нормативно-правовими актами з бухгалтерського обліку;
  • незавершені капітальні інвестиції не підлягають амортизації.

Про деякі з цих аспектів читайте в матеріалі «Визнання основних засобів за НП(С)БОДС: первісна вартість і бухоблік».

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»