Новости публикуются на языке оригинала

Фонд соцстраху з тимчасової втрати працездатності на своєму офіційному сайті роз’яснив, що допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності не надається у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних із таким сп'янінням (п. 5 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV, даліЗакон № 1105).

Тобто відмова в призначенні матеріального забезпечення буде обґрунтованою лише у випадку, якщо між уживанням алкоголю й отриманою травмою чи захворюванням є прямий причинно-наслідковий зв'язок.

Отже, якщо застрахована особа надала для призначення допомоги листок непрацездатності з позначкою «алкогольне сп'яніння», комісія із соціального страхування підприємства повинна вжити необхідних заходів для з'ясування причин і обставин, за яких ця особа отримала травму чи захворювання, що призвело до його тимчасової непрацездатності та встановити наявність причинного зв'язку травми із вживанням алкоголю. У разі якщо такий зв'язок установлено, комісія приймає рішення про відмову в наданні допомоги. За умови, якщо травма не пов'язана з уживанням алкоголю, допомога надається на загальних підставах.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»