Новости публикуются на языке оригинала

До порядку денного засідань ВРУ включено законопроект № 2622, який має на меті підвищити гарантування соціального захисту фізичним особам — підприємцям, які проходять військову службу.

Як пояснюють автори законопроекту, відповідно до вимог п. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», за громадянами України, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) уведення воєнного стану, зберігається, окрім іншого, середній заробіток. Зазначена норма направлена на матеріальну підтримку військовослужбовців і членів їх сімей, що перебувають у них на утриманні, пом’якшення наслідків несення особою військової служби.

Однак указана норма Закону не враховує певну категорію осіб, а саме: фізичних осіб — приватних підприємців, які в порівнянні з найманими працівниками опиняються в матеріально гіршому становищі у зв’язку з утратою доходів, які б отримувались під час подальшого ведення власної підприємницької діяльності.

Ураховуючи зазначене вище, з метою забезпечення рівних прав військовослужбовців пропонується внести зміни до Закону стосовно виплати фізичним особам — підприємцям, які проводили підприємницьку діяльність, матеріальної допомоги в розмірі мінімальної заробітної плати.

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»