Новости публикуются на языке оригинала

Податківці в черговий раз наголошують, що дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду чи до оголошення рішення про демобілізацію, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку, не входить до оподатковуваного доходу такого працівника. Також не нараховується на виплати й не утримується ЄСВ із виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Відповідні висновки наведені в листі ГУ ДФС у м. Києві від 22.04.2015 р. № 6897/10/26-15-17-01-12.

Водночас середній заробіток працівників, які мобілізовані, але продовжують військову службу за контрактом більше ніж на один рік, відповідно до ч. 4 ст. 119 КЗпП підлягає оподаткуванню на загальних підставах і є базою нарахування й утримання ЄСВ.

Схоже, що податківці знову намагаються відділити компенсаційні виплати з бюджету та середній заробіток мобілізованих.

Сподіваємось, що вже ухвалений законопроект № 2079, який має це виправити, буде підписаний Президентом у найближчий час. Наразі його статус на сайті ВРУ: направлено на підпис Президенту (25.05.2015 р.).

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»