Новости публикуются на языке оригинала

Услід за рішенням Житомирського апеляційного адміністративного суду в ухвалі від 18.02.2015 р. у справі № 817/4004/14 (див. новину «Суд став на бік мобілізованого працівника щодо правомірності утримання зі збереженого за ним середнього заробітку ПДФО та ЄСВ») з’явилося ще одне рішення суду, де позиція висловлена на користь роботодавця, а не податківців.

Чернігівський адміністративний суд в ухвалі від 13.05.2015 р. у справі № 825/1361/15-а  доходить висновку, що підприємство здійснює нарахування та виплату середньої заробітної плати працівникам, які мобілізовані у строки, установлені ст. 115 КЗпП, після чого звертається до органу соціального захисту населення зі звітом про свої витрати, та потім отримує кошти, що компенсуються за рахунок державного бюджету. Таким чином, суд вважає, що посилання відповідача на те, що не включаються до бази обкладення ПДФО лише суми, перераховані підприємству з бюджету, є помилковим. Адже, по-перше ст. 165 ПКУ не встановлює таких обмежень, а, по-друге, постанова КМУ від 04.03.2015 р. № 105 встановлює обов'язок податкового агента сплатити працівнику суму коштів та не передбачає строків проведення компенсації таких коштів.

Крім того, суд вважає протиправним нарахування органами доходів і зборів штрафних санкції за ненарахування ПДФО, військового збору та ЄСВ із середнього заробітку мобілізованим, що компенсується з бюджету.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»