Новости публикуются на языке оригинала

Відповідне рішення ухвалено Законом України від 09.05.2015 р. № 332-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів»

Податківці Голосіївського району повідомляють, що Законом України від 09.05.2015 р. № 332-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів» тимчасово, до 31 березня 2019 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення на митну територію України, визначених цим Законом, лікарських засобів і медичних виробів та операції з першого постачання лікарських засобів, медичних виробів на митній території України імпортером або виробником.

Законом уточнено, що перелік лікарських засобів і медичних виробів, які закуповуються на підставі угод про закупівлю зі спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, та порядок увезення, постачання й цільового використання лікарських засобів, медичних виробів, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Також відповідно до внесених змін передбачена відповідальність платників у разі нецільового використання наданої пільги в оподаткуванні лікарських засобів і медичних виробів.

У разі порушення цільового використання лікарських засобів і медичних виробів, що ввозяться на митну територію України та/або постачаються на митній території України відповідно до цього пункту, платник податку зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент увезення (нарахована в момент постачання) таких лікарських засобів і медичних виробів, а також несе відповідальність відповідно до законодавства.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»