Новости публикуются на языке оригинала

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що на осіб, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення, й загальнообов’язкове державне страхування.

Про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок відповідно до законодавства про працю (п. 5 Порядку № 175).

Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати. Організація громадських робіт здійснюється на підставі укладеного договору між роботодавцем і територіальним органом. Інші роботи тимчасового характеру організовуються безпосередньо роботодавцем для його потреби на підставі письмового звернення роботодавця до територіального органу.

З огляду на зазначене, на заробітну плату працівників, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, єдиний внесок нараховується на загальних підставах, а отже, поширюється дія ч. 5 та ч. 6 ст. 8 Закону про ЄСВ.

У разі якщо працівник перебував у трудових відносинах із підприємством, установою, організацією неповний календарний місяць, норма про сплату єдиного внеску з мінімальної заробітної плати не застосовується.

Якщо працівник виконує роботи тимчасового характеру, перебуває у трудових відносинах повний календарний місяць і заробітна плата такого працівника не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), то в цьому випадку сума єдиного внеску розраховуватиметься як добуток розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), і ставки ЄСВ, установленої для відповідної категорії платника.

Водночас утримання єдиного внеску із заробітної плати (доходу) найманого працівника здійснюється із фактично нарахованої заробітної плати (доходу).

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»