Новости публикуются на языке оригинала

Згідно із п. 3.5 р. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом № 614,  рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше 6.

Таким чином, акцизний податок із роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група.

Як указується в п. 2.1 р. 2 Положення № 614, у разі відсутності хоча б одного з обов’язкових реквізитів і недотримання сфери призначення документ не є розрахунковим.

До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції в таких розмірах:

  • у разі встановлення протягом календарного року під час перевірки факту не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:

- учинене вперше — 1 гривня;

- учинене вдруге — 100% вартості проданих із порушеннями, установленими п. 1 ст. 17 Закону, товарів (послуг);

- за кожне наступне вчинене порушення — у п’ятикратному розмірі вартості проданих із порушеннями, установленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Також за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. № 8073-Х, до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням установленого Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» порядку проведення розрахунків, застосовується штраф у розмірі від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, котрі здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Сектор комунікацій ДПІ у Київському районі м. Одеси
Головного управління  ДФС в Одеській області

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»