Новости публикуются на языке оригинала

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» (законопроект № 2079).

Законодавчим актом збільшено з 12 до 18 місяців тривалість надання гарантій стосовно збереження місця роботи, посади, а також передбачено  вдосконалення порядку надання компенсації з бюджету середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації для працівників, призваних на строкову військову службу.

У разі продовження працівником військової служби після демобілізації за контрактом, за ним зберігається робоче місце, посада й компенсуватиметься з бюджету середній заробіток на підприємстві, в якому він працював. Тривалість такої компенсації не може перевищувати строку укладеного контракту.

У матеріалі «Вивчаємо нові військово-мобілізаційні зміни» наголошувалось на тому, що саме ухвалення законопроекту № 2079 має усунути неузгодженості стосовно того, щоб за тими, кого призиватимуть на строкову військову службу в особливий період, але не більше 18 місяців, зберігати місце роботи (посаду) й компенсувати із бюджету середній заробіток. Як наслідок, призов на строкову військову службу на особливий період не буде вже підставою для припинення трудових відносин із призовником.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»