Новости публикуются на языке оригинала

Мінекономрозвитку в роз’ясненні від 30.04.2015 р. № 3302-05/14183-07 окреслило, як застосовувати зміни до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон про держзакупівлі), унесені  Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII (даліЗакон про запобігання корупції), який чинний із 26.04.2015 р.

Зокрема, Закон про держзакупівлі доповнено новим п. 11 ст. 17, за яким замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі в процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників і зобов'язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів (кваліфікаційну, цінову пропозицію) учасника (учасника попередньої кваліфікації) у разі, якщо відомості про юридичну особу, яка є учасником або учасником попередньої кваліфікації, унесено до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, або зазначена юридична особа не має антикорупційної програми чи вповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи у випадку, коли вони є обов'язковими відповідно до закону.

По-перше, ця вимога поширюється на процедури закупівлі, розпочаті із 26.04.2015 р.

По-друге, у разі якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) є меншою ніж 1 мільйон гривень, а робіт — 5 мільйонів гривень, потреба в зазначенні замовником у документації конкурсних торгів способу документального підтвердження щодо наявності антикорупційної програми чи вповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи відсутня.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»