Новости публикуются на языке оригинала

Мінсоцполітики на офіційному веб-сайті відповіло на запитання громадян стосовно оформлення житлово-комунальних субсидій. Зокрема, спеціалісти роз’яснили, чи вносити мобілізованого солдата в декларацію на субсидію (мобілізований із січня 2015 року). Як відомо, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У разі якщо обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень районних держадміністрацій і виконавчих органів міських рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Під час прийняття рішень у таких випадках ураховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб із числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

Тож у Декларації має бути зазначено інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а в Заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг). Таким самим є алгоритм дій, якщо в будинку зареєстровані 4 особи, але фактично проживають лише двоє. У такому разі спеціалісти теж радять отримувати довідки, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою тощо.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»