Новости публикуются на языке оригинала

Частина 9 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 р. № 3206-VI передбачає, що державний орган, орган місцевого самоврядування, інша юридична особа публічного права протягом 10 днів із дня одержання антикорупційної декларації від суб'єкта декларування надсилає її копію до Державної фіскальної служби для здійснення перевірки достовірності зазначених у декларації відомостей.

Перевірка достовірності зазначених у декларації відомостей проводиться в порядку, визначеному ДФС. Нині є лише його проект, який, до речі, має затвердити Мінфін, а не ДФС.

 Як указує ДФС у листі від 17.03.2015 р. № 5618/6/99-99-17-05-01-15, ДФС має право видавати лише накази організаційно-розпорядчого характеру. Нормативно-правове врегулювання інших питань, що належать до сфери діяльності ДФС, здійснюється наказами Мінфіну.

Водночас відомості з Державного реєстру є інформацією з обмеженим доступом.

Для отримання даних про себе із Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через уповноважену особу до контролюючого органу за своїм місцем проживання або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування, подає документ, що посвідчує особу, та заяву. Уповноважена особа додає до заяви довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей про джерела доходів/доходи (після пред'явлення повертається) та її копію, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (із чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»