Новости публикуются на языке оригинала

На це питання відповів Іван Миколайович Матіос, заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області, в онлайн-конференції, що проводилася «Інтерактивною бухгалтерією» 28.01.2015 р.

За ст. 133 філії уже не є платниками податку на прибуток. Скажіть, будь ласка, чи потрібно ще у січня та лютому 2015 р. філіям сплачувати щомісячні авансові внески, сума яких задекларована у звітності за 2013 р.? Чи уже всю суму авансових внесків має платити головне підприємство до бюджету за своїм місцезнаходженням?

Відповідно до перехідних правил ПКУ, у січні – грудні 2015 року та січні – травні 2016 року платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток ще за старими нормами п. 57.1 ПКУ, тобто як до змін.

Отже, у січні та лютому 2015 року авансові внески філій повинні сплачувати ще по-старому — за їхнім місцезнаходженням (тобто так само, як і в 2014 році) так як у декларації з податку на прибуток за 2013 рік задекларовано суми авансів, які підлягають сплаті за місцезнаходженням філій у січні та лютому 2015 року. Тобто, це узгоджені суми грошових зобов’язань (про це прямо сказано в п. 57.1 ПКУ), вони рознесені по особовій картці.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»