ДПСУ звертає увагу, на необхідності відображення повної інформації в звітах про КІК.

В Електронному кабінеті платника податків наявна форма Звіту про КІК з ідентифікатором форми: J0108701 - для юридичних осіб, та F0108701 - для фізичних осіб.

Водночас норми пункту 392.4 ПКУ передбачають перелік умов, у разі дотримання яких скоригований прибуток КІК не включається до бази оподаткування контролюючої особи.

При цьому, у разі, якщо прибуток КІК звільняється від оподаткування відповідно до положень цього пункту, контролююча особа звільняється від обов'язку розраховувати скоригований прибуток КІК.

Контролери звернули увагу, що ПКУ не встановлено окремих правил або виключень для платника податку - контролюючої особи щодо невідображення у Звіті про КІК інформації, визначеної, зокрема, підпунктами "е""є""ж""и" підпункту 392.5.3 ПКУ, а отже, така інформація підлягає відображенню у відповідних графах Звіту про КІК (графи 29 - 34).

Таким чином, у випадку звільнення від оподаткування прибутку КІК, відсутні правові підстави для невідображення у Звіті про КІК інформації, визначеної підпунктами "е""є""ж""и" підпункту 392.5.3 ПКУ.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»