Фахівці ДПС надали відповідь на питання «Які податкові наслідки мають втрати пального через військову агресію російської федерації?».

Контролери нагадали, податкове зобов’язання з акцизного податку щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає якщо, зокрема, платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролюючим органам необхідні докази того, що відповідний підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин і його використання на митній території України є неможливим.

Втрати пального внаслідок військової агресії російської федерації, підлягають відображенню в податковому обліку на підставі первинних документів та з урахуванням положень ст. 231 ПКУ.

Суб’єкти господарювання, які є платниками акцизного податку з реалізації пального, зобов’язані скласти акцизну накладну на такі операції в одному примірнику (код операції для складання в одному примірнику – 2) та зареєструвати в ЄРАН.

При цьому, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, реєстрація в ЄРАН акцизних накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п.п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 114.10 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»