У фіскальних чеках РРО при продажу підакцизних товарів має обов’язково бути реквізит «код УКТ ЗЕД» — наголошують в ДПС.

Податківці констатують, що у січні – березні 2021 року фактичні перевірки показали часті випадки використання РРО та/або програмних РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

 Вимога наявності в обов’язкових реквізитах фіскального касового чека на товари (послуги), зокрема, коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, визначена п. 2 розділу 2 Положення про форму і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13.

При цьому зазначення обов’язкових реквізитів розрахункових документів в структурі тегів необов’язкових реквізитів — порушення вимог нормативних документів. Такі дії можуть призвести до втрати інформації, яку суб’єкт господарювання передає до серверу контролюючого органу та стати причиною контрольно-перевірочних заходів.

За проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, слідує штраф у розмірі 300 НМДГ (5100 грн).

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»