Новости публикуются на языке оригинала

Фахівці Державної фіскальної служби України в підкатегорії 301.04.02 системи «ЗІР» роз’яснили порядок сплати ЄСВ підприємцями, що припиняють підприємницьку діяльність.

Так, у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОПи зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі — Звіт) згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 (даліПорядок № 435), із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період із дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 8 р. ІІІ Порядку № 435).

Строк сплати зобов’язань, визначених ФОПом у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання цього Звіту, відповідно, ЄСВ повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно.

ФОПи знімаються з обліку як платники ЄСВ у контролюючому органі в разі встановлення факту відсутності заборгованості зі сплати ЄСВ, контроль за справлянням якого здійснюють контролюючі органи.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»