Новости публикуются на языке оригинала

У матеріалі «Відсудити належну суму індексації зарплат у бюджетній сфері за 2015 рік стає реальністю» було прокоментовано рішення Демидівського районного суду Рівненської області від 02.07.2016 р. у справі № 558/258/16-ц.

Суть справи зводилася до того, що з позовом до суду звернувся працівник дошкільного навчального закладу (далі — ДНЗ), який утримується селищною радою, щодо стягнення належної йому суми індексації зарплати за січень – липень 2015 року. Як було встановлено судом, працівнику із січня по червень 2015 року індексація зарплати взагалі не нараховувалася й не виплачувалася, а за липень 2015 року було виплачено меншу суму, аніж вимагає законодавство.

Суд першої інстанції вбачає порушення трудових прав працівника, котрі підлягають поновленню шляхом стягнення з відповідача належних працівникові сум індексації його зарплати. Адже законодавством України в установленому порядку вимогу щодо індексації доходів не скасовано. Відповідач не надав доказів того, що в бюджеті відповідного рівня, із якого він фінансується, гроші на індексацію зарплати відсутні.

Однак надалі Демидівською селищною радою Рівненської області подано апеляційну скаргу на вказане рішення суду.

Проте апеляційна скарга була відхилена ухвалою Апеляційного суду Рівненської області від 05.10.2016 р.

На переконання колегії суддів, оскільки індексація заробітної плати є одним зі способів забезпечення державних соціальних стандартів і нормативів, тому держава не може односторонньо відмовитися від узятих на себе зобов’язань, шляхом невиділення на такі цілі бюджетних асигнувань, без унесення відповідних змін до чинного законодавства щодо зміни соціальних стандартів і нормативів.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»