Новости публикуются на языке оригинала

У газеті «Голос України» № 236 за 10.12.2016 р. опубліковано Закон України «Про споживче кредитування» від 15.11.2016 р. № 1734-VIII (даліЗакон № 1734).

Документом передбачається, зокрема:

1. Обов’язок кредитодавця надавати й роз’яснювати умови та особливості споживчого кредиту й обов’язок банку чи іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника.

2. Заборонено рекламу 0% кредитів і кредитів без документального підтвердження фінансового стану позичальника.

3. Споживач буде поінформований про реальну, а не номінальну процентну ставку.

4. Споживач у разі дострокового повернення споживчого кредиту сплачує кредитодавцю проценти за користування кредитом і вартість усіх послуг, пов’язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту, за період фактичного користування кредитом.

5. Кредитодавцю забороняється відмовляти споживачу в прийнятті платежу в разі дострокового повернення споживчого кредиту. Також кредитодавцю заборонено встановлювати споживачу будь-яку плату, пов’язану з достроковим поверненням споживчого кредиту.

6. У разі затримання споживачем сплати частини споживчого кредиту й/або процентів щонайменше на 1 календарний місяць, а за споживчим кредитом, забезпеченим іпотекою, та за споживчим кредитом на придбання житла — щонайменше на 3 календарні місяці кредитодавець має право на вимогу повернення споживчого кредиту в повному обсязі, строк виплати якого ще не настав, якщо таке право передбачене договором. Кредитодавець зобов’язаний у письмовій формі повідомити споживача про таке порушення із зазначенням дій, необхідних для його усунення, та строку, протягом якого вони мають бути здійснені.

Закон № 1734 набирає чинності через 6 місяців із дня його опублікування (за відомостями офіційного порталу ВРУ — 10.06.2017 р.) і поширюватиметься на всі кредити, що надаватимуться споживачу на придбання товарів (робіт, послуг) для задоволення потреб, не пов’язаних із підприємницькою, незалежною професійною діяльністю чи виконанням обов’язків найманого працівника.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»