Новости публикуются на языке оригинала

ДФСУ в листі від 17.03.2016 р. № 5887/6/99-99-19-03-02-15 розглянула особливості заповнення податкової звітності з ПДВ.

У разі якщо платником ПДВ протягом звітного періоду здійснюється формування податкового кредиту у зв’язку з придбанням у поточному чи попередніх звітних періодах товарів/послуг, то такий платник податку в обов’язковому порядку до податкової декларації з ПДВ додає додаток 5, у другій таблиці якого розшифровує операції з придбання товарів/послуг із ПДВ у розрізі контрагентів. Отже, суми ПДВ, які формують податковий кредит платника за касовим методом відповідно до п. 44 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, також відображаються цим платником у складі таблиці 2 додатка 5.

Водночас слід мати на увазі, що в графі 4 таблиці 2 додатка 5 проставляється позначка «+» лише у випадку, якщо суми податку включаються до складу податкового кредиту за касовим методом згідно з п. 187.10 ПКУ (ця вимога передбачена формою додатка 5).

У разі якщо суми податку включені до складу податкового кредиту за касовим методом відповідно до п. 44 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, позначка «+» у графі 4 таблиці 2 додатка 5 не проставляється.

Відповідно, у рядку «усього за касовим методом відповідно до пункту 187.10 статті 187 Кодексу, з них:» таблиці 2 додатка 5 зазначаються обсяги постачання та суми ПДВ, які включаються до складу податкового кредиту за касовим методом лише відповідно до п. 187.10 ПКУ.

Якщо сума ПДВ, зазначена в податковій накладній, включається платником податку до податкового кредиту частково за касовим методом відповідно до п. 187.10 ПКУ, частково за касовим методом згідно з п. 44 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, і частково за правилом «першої події», то в таблиці 2 додатка 5 суми ПДВ указуються в окремих рядках (залежно від періоду сплати така податкова накладна може бути включена до складу податкового кредиту й, відповідно, до таблиці 2 додатка 5 декілька раз у різних податкових періодах виходячи із суми ПДВ, що включається до складу податкового кредиту).

Щодо порядку заповнення таблиці 4 додатка 7 до податкової декларації з ПДВ, повідомляємо: указана таблиця заповнюється платником податку, який застосовує касовий метод податкового обліку, визначений як п. 187.10 ПКУ та п. 44 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, так і іншими статтями Податкового кодексу.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»