Новости публикуются на языке оригинала

В ухвалі ВАСУ від 05.10.2016 р. № К/800/10800/16 у справі № 2а-8036/12/1370 судді повідомили: для віднесення заборгованості до безнадійної заборгованості мають бути наявними виключні правові підстави, визначені в законі, зокрема, закінчення строку позовної давності.

Як убачається з матеріалів справи, згідно з бухгалтерським і податковим обліком позивача у 2011 році ним проводилося списання безнадійної кредиторської заборгованості перед нерезидентами, яка була відображена в складі інших доходів підприємства.

Однак відповідач (податковий орган) вважав, що списувати безнадійну кредиторську заборгованість потрібно саме в І кварталі 2012 року. При цьому податковий орган посилається лише на факт списання такої заборгованості позивачем без установлення обставин стосовно договірних зобов’язань між позивачем і нерезидентами (зокрема щодо дати виникнення, дати закінчення строку виконання тощо).

Так, податковим органом під час розгляду справи в судах попередніх інстанцій не вказувалося, що з дати закінчення строку виконання договору контрагентами позивача минув 3-річний строк.

Тож таку претензію контролерів суд вважає протиправною.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»