Новости публикуются на языке оригинала

Уряд своєю постановою вніс зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення — повідомляється на Урядовому порталі.

Зміни було розроблено на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 17.05.2016 р. № 1368-VIII, а також із метою однозначного трактування окремих положень чинного механізму індексації.

Зокрема постановою передбачається включення до об’єктів індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, а також механізм його індексації. Водночас уточнюється механізм нарахування індексації страхових виплат для осіб, які постраждали внаслідок нещасного випадку на виробництві, й одночасно отримують пенсію.

Як відомо, згідно із чинним механізмом індексації передбачено: у разі коли відбувалося підвищення пенсії (особам, які одночасно з пенсією отримують страхові виплати), сума індексації страхових виплат постраждалим унаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання (членам їх сімей) зменшувалася на суму підвищення пенсій.

Після внесення змін передбачається нараховувати суми індексації страхових виплат особам, які одночасно отримують пенсії та страхові виплати, незалежно від підвищення розміру пенсії.

До того ж, за інформацією Мінсоцполітики, постановою уточнюється положення щодо проведення індексації пенсій і страхових виплат для осіб, які проживають за межами України (запропоновано проводити індексацію цих виплат відповідно до укладених міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України).

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»