Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у Вінницькій області на своєму офіційному веб-сайті нагадало: порядок нарахування та сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток під час виплати дивідендів установлений пп. 57.11.1 ПКУ

Згідно з пп. 57.11.2 ПКУ, крім випадків, передбачених пп. 57.11.3 ПКУ, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), має нарахувати й унести до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Зокрема, авансовий внесок при виплаті дивідендів за підсумками звітного кварталу, півріччя, 3-х кварталів розраховується з усієї суми дивідендів, що підлягають виплаті, якщо на момент виплати таких дивідендів декларація з податку на прибуток за звітний рік, на який припадають такі періоди, не подана. Якщо ж на момент виплати дивідендів за IV квартал звітного року податкова декларація з податку на прибуток підприємств за такий рік подана й зобов’язання, нараховані в ній, погашені, то авансові внески нараховуються на суму перевищення дивідендів, що підлягають виплаті за IV квартал звітного року, над значенням об’єкта обкладення податком на прибуток за такий рік, поділеним на 12 та помноженим на 3 (пропорційно кількості місяців, за які виплачуються дивіденди).

Отже, для розрахунку суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування ПКУ передбачено використання значення об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік за умови погашення грошового зобов’язання.

Водночас контролери наголошують: у разі якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обчислення суми вказаного перевищення використовується значення об’єкта оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»