Новости публикуются на языке оригинала

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області на своєму офіційному веб-сайті розмістило консультацію щодо порядку й обсягів віднесення вартості товарів, імпортованих з офшорної зони, до складу витрат підприємства при переході зі спрощеної на загальну систему оподаткування.

Як повідомляють контролери, формування доходів і витрат під час перебування як на спрощеній системі оподаткування, так і на загальній системі оподаткування відбувається за загальними правилами бухобліку.

Так, об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені р. III ПКУ. При цьому підприємства, у яких річний дохід від будь-якої діяльності за останній річний звітний період не перевищує 20 млн грн, мають право прийняти рішення про незастосування коригувань фінрезультату.

Зокрема, пп. 140.5.4 ПКУ передбачено, що фінрезультат податкового (звітного) періоду збільшується на суму 30% вартості товарів, у т.ч. необоротних активів, робіт і послуг (крім зазначених у п. 140.2 та пп. 140.5.5 ПКУ операцій, які визнані контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ), придбаних у нерезидентів (у т.ч. нерезидентів — пов’язаних осіб), що зареєстровані в державах (на територіях), зазначених у пп. 39.2.1.2 ПКУ.

Починаючи з 16.09.2015 р. діє перелік країн «офшорників», який затверджено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України» від 16.09.2015 р. № 977-р (даліПостанова № 977-р).

Таким чином, у разі прийняття рішення щодо НЕкоригування фінрезультату до оподаткування на різниці об’єкт оподаткування формується за загальними правилами бухгалтерського обліку. У разі ж прийняття рішення щодо коригування фінрезультату до оподаткування на різниці та здійснення платником податку на прибуток господарських операцій із нерезидентом, зареєстрованим у державі, включеній до переліку, що затверджений Постановою № 977, фінрезультат до оподаткування збільшується на суму 30% вартості товарів, у т.ч. необоротних активів, робіт і послуг.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»