Новости публикуются на языке оригинала

Мінсоцполітики в листі від 10.10.2016 р. № 560/13/116-16 проаналізувало можливість збереження місця роботи й середньої зарплати працівнику, що проходить військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу.

Військова підготовка громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу проводиться у вищих військових навчальних закладах та у військових навчальних підрозділах ВНЗ.

Постановою КМУ від 01.02.2012 р. № 48 затверджено Порядок проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, згідно з яким військова підготовка включається до освітніх (освітньо-професійних чи освітньо-наукових) програм підготовки та навчальних планів ВНЗ, здобувачі вищої освіти якого проходять військову підготовку, як окрему навчальну дисципліну, котра складається з теоретичного та практичного курсів військової підготовки у військовому навчальному підрозділі чи у вищому військовому навчальному закладі, комплексних практичних занять із вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки на базі військових частин або навчальних центрів вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів) і навчального збору.

Військова підготовка, як правило, планується та проводиться протягом одного навчального дня на тиждень (методом проведення «військового дня») строком до 2-х років навчання.

Планування військової підготовки та її проведення у військовому навчальному підрозділі чи вищому військовому навчальному закладі для здобувачів вищої освіти може також здійснюватися в строк від 2-х до 6-ти тижнів поточного семестру (навчального року) строком до 2-х років навчання, що передбачається відповідним договором про організацію такої підготовки й умови її фінансування.

Для громадян, які вже мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, планування та проведення військової підготовки може здійснюватися в строк, передбачений відповідним контрактом про військову підготовку громадянина, що укладається між громадянином, який зарахований для проходження військової підготовки, і ректором вищого навчального закладу, на базі військового навчального підрозділу якого проводиться військова підготовка, або керівником вищого навчального закладу строком до 2-х років навчання.

Зважаючи на викладене, за працівником, який проходить військову підготовку громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу протягом одного навчального дня на тиждень (методом проведення «військового дня») строком до 2-х років навчання, зберігаються місце роботи, а також обіймана посада та середня заробітна плата.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»