Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у Полтавській області не своєму офіційному веб-сайті нагадала про роз’яснення ДФСУ, яке та надала в листі від 10.06.2016 р. № 12974/6/99-99-15-02-02-15, щодо застосування коригування фінрезультату до оподаткування договорів добровільного медичного страхування в разі припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою — працівником.

Таке коригування передбачене ст. 1231 ПКУ та застосовується до договорів добровільного медичного страхування в тих випадках, якщо внаслідок припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою договір добровільного медичного страхування припинив відповідати вимогам, передбаченим пп. 14.1.521 ПКУ, а саме:

«договір добровільного медичного страхування — договір страхування, який передбачає страхову виплату, що здійснюється закладам охорони здоров’я у разі настання страхового випадку, пов’язаного із хворобою застрахованої особи або нещасним випадком. Такий договір має також передбачати мінімальний строк його дії один рік та повернення страхових платежів виключно страхувальнику при достроковому розірванні договору».

Отже, якщо внаслідок припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою строк дії договору добровільного медичного страхування не змінюється й такий договір не припиняється до завершення свого мінімального строку дії, визначеного пп. 14.1.521 ПКУ, то коригування, передбачене ст. 1231 ПКУ, не застосовується.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»