Новости публикуются на языке оригинала

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує щодо:

  • сплати ЄСВ ФОПами — платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу;
  • процедури повернення зазначеній категорії платників надміру та/або помилково сплачених коштів ЄСВ.

ФОП — платники єдиного податку звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують, відповідно до закону, пенсію чи соціальну допомогу.

Вони можуть бути платниками ЄСВ винятково за умови самостійного визначення для себе бази нарахування ЄСВ.

Такі особи мають право на добровільне нарахування, сплату ЄСВ, а також подання звітності.

Для цієї категорії платників зобов’язання зі сплати ЄСВ виникають винятково за умови подання звітності в строки, визначені законодавством.

У ФОП — платників єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують згідно із законом пенсію чи соціальну допомогу та які самостійно визначили для себе базу нарахування та сплатили ЄСВ, в інтегрованій картці платника виникає позитивне сальдо.

У зазначеної категорії платників після сплати ЄСВ з’являється право на отримання будь-якого виду соціальних виплат.

Ураховуючи строки виникнення в зазначеної категорії платників права на будь-який вид соціальних виплат і спеціальні строки виникнення зобов’язань щодо сплаченого ЄСВ, із метою запобігання незаконного отримання соціальних виплат, задоволення заяви такого платника про повернення йому коштів здійснюється лише після отримання органом фіскальної служби від фондів соціального та пенсійного страхування підтвердження щодо неотримання соціальних виплат такими платниками.

При підтвердженні інформації щодо отримання такими платниками, які добровільно сплатили ЄСВ, будь-яких соціальних виплат, підрозділ органу фіскальної служби, на який покладено функцію адміністрування ЄСВ, відмовляє в задоволенні заяви такого платника щодо повернення коштів.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»