Новости публикуются на языке оригинала

Міноборони в листі від 24.06.2016 р. № 116/9/5/78-16 вказує: надання інформації роботодавцю про загибель, перебування в полоні, зниклих безвісти військовослужбовців Збройних сил України не передбачено. Повідомляються лише члени сім'ї та родичі військовослужбовця через районні (об'єднані, міські) військові комісаріати.

Надання роботодавцю довідок про звільнення військовослужбовця з військової служби чинним законодавством не передбачено. Зазначену інформацію роботодавці можуть отримати, надіславши запит до військового комісаріату.

Зверніть увагу

Військкомати не пізніше наступного дня після взяття на військовий облік громадян, звільнених із військової служби, мають письмово повідомляти держоргани, підприємства, заклади, установи й організації, у яких до призову на військову службу працювали ці громадяни, про підставу звільнення з військової служби, строк військової служби, що зараховується до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, стажу держслужби, а також про день узяття їх на облік, у т.ч. про причини перевищення строків взяття на військовий облік (п. 260 Положення № 1153). Міноборони чомусь відписалося від такого обов’язку військкоматів, і в листі від 20.11.2015 р. № 116/2/2/21362 зазначає: інформування роботодавця про звільнення військовослужбовця з військової служби чинним законодавством України не передбачено. Проте це не заважає роботодавцю самому звернутися з таким запитом до військкомату, котрий призивав працівника на військову службу у зв’язку з мобілізацією. Адже військкомати мають видавати необхідні довідки й інші документи, що стосуються їх компетенції (п. 9 Положення про військові комісаріати, затвердженого постановою КМУ від 03.06.2013 р. № 389).

На це ми звертали увагу в матеріалах:

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»