Новости публикуются на языке оригинала

Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV визначена єдина соціальна послуга за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності — оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Окрім цього, застрахованій особі, котра направляється на лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм безпосередньо зі стаціонару лікувального закладу, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за весь час перебування в санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу й у зворотному напрямку).

Відповідно до Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою Правління Фонду від 25.02.2009 р. № 12, путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу видається безкоштовно лікувально-профілактичним закладом застрахованій особі, дитині або двом дітям у супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, що їх замінює (опікунові, піклувальнику), згідно з висновком відбіркової комісії лікувального закладу щодо направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, у якому вона перебуває на лікуванні.

У випадку придбання застрахованою особою путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за власний кошт рішення про направлення має приймати санаторно-курортна відбіркова комісія закладу охорони здоров'я, відповідно до Положення, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України.

На цьому наголошує ФСС із ТВП.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»