Новости публикуются на языке оригинала

Мінфін України в листі від 29.06.2016 р. № 31-11410-07-10/18732 повідомляє: об’єкти, котрі перебувають на території проведення антитерористичної операції, мають обліковуватися в складі активів підприємства. Водночас підприємство має оцінити негативний вплив змін в економічному та правовому середовищі та визнати суми витрат від зменшення корисності щодо відповідних об’єктів.

При цьому, згідно з Положенням про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженим наказом Мінфіну України від 02.09.2014 р. № 879, підприємства, що знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення АТО (або їх структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на зазначених територіях), проводять інвентаризацію у випадках, обов’язкових для її проведення, тоді, коли стане можливим забезпечити безпечний і безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, у яких відображені зобов’язання та власний капітал цих підприємств. А саме — станом на перше число місяця, що настає за місяцем, у якому з’явилася така можливість.

Своєю чергою, інформація про відсутність доступу до активів та первинних документів підприємства зазначається в примітках до фінансової звітності.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»