Новости публикуются на языке оригинала

ВСУ в постанові від 14.09.2016 р. у справі № 6-1437цс16 зробив правовий висновок: у разі невиплати працівникові компенсації за роботу у вихідний день у грошовій формі в подвійному розмірі або ненадання іншого дня відпочинку й невиплати звільненому працівникові з вини власника чи вповноваженого ним органу зазначеної компенсації роботи за вихідний день із роботодавця підлягають стягненню компенсація за роботу у вихідні дні, компенсація втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати, а також середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні.

У справі, котра переглядається, суди дійшли законного й обґрунтованого висновку про те, що банк, порушивши вимоги трудового законодавства, не здійснив виплати належних звільненому працівнику сум у строки, прописані в ст. 116 КЗпП, а тому з роботодавця на користь позивачки підлягають стягненню компенсація за роботу у вихідні дні, компенсація втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати, а також середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні.

Адже відповідач не здійснив оплати роботи працівника у вихідні дні в подвійному розмірі, інших днів відпочинку їй також не надавав, а при звільненні з роботи не виплатив компенсації за роботу у вихідні дні.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»