Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у Чернігівській області в листі від 23.09.2016 р. № 3088/10/25-01-15-01-09, керуючись пп. 14.1.172 ПКУ, розглянуло питання щодо обкладення ПДВ об’єктів приватизації та реєстрації платником ПДВ органів місцевого самоврядування в разі платного відчуження об’єктів комунального майна.

Як повідомляють контролери, операції з приватизації майна, що перебуває в комунальній власності, підпадають під визначення об’єкта обкладення ПДВ за основною ставкою податку (20%).

При цьому згідно з пп. 197.1.13 ПКУ звільняються від оподаткування операції з безоплатної приватизації житлового фонду, включаючи місця загального користування в багатоквартирних будинках і прибудинкових територій, присадибних земельних ділянок відповідно до законодавства, а також постачання послуг, отримання яких згідно із законодавством є обов’язковою передумовою приватизації житла, прибудинкових територій багатоквартирних будинків, присадибних земельних ділянок.

Щодо реєстрації районної ради платником ПДВ, то у випадку настання для неї умов, які передбачають обов’язкову реєстрацію платником податку відповідно до п.п. 180.1, 181.1 ПКУ, вона зобов’язана зареєструватися платником ПДВ.

Окрім того, контролери зазначають: при продажу об’єктів приватизації на аукціоні початкова їх вартість районною радою — платником податку на додану вартість визначається шляхом додавання до ціни товару податку, визначеного відповідно до встановленого пп. 194.1.1 ПКУ відсотка до бази оподаткування.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»