Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у м. Києві в листі від 15.09.2016 р. № 6052/П/26-15-13-02-15 роз’яснило питання обкладення ПДФО та військовим збором коштів, унесених ФОПом, як поповнення телефонних рахунків фізосіб у вигляді заохочення для стимулювання збуту й просування продукції.

В описаному випадку ФОП виступає податковим агентом таких фізосіб, а за правилами пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної згідно з правилами звичайної ціни.

Отже, поповнення рахунка мобільного телефона конкретної фізичної особи — потенційного споживача товарів за рахунок ФОПа є додатковим благом, а отже, ФОП у разі виплати такого доходу зобов’язаний виконати всі покладені на нього функції податкового агента.

Водночас податківці зазначили, що поповнення рахунка мобільного телефона невизначеному колу осіб не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких платників податків. Оскільки неможливо ідентифікувати осіб, які такий дохід отримали.

При цьому важливо наголосити: ДФС у зазначеному вище листі не ототожнює факт реєстрації мобільного телефона з ідентифікацією особи. Адже лише податковий номер або серія та номер паспорта може ідентифікувати особу.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»