Новости публикуются на языке оригинала

Особа, котра здійснює операції з товарами (або її представник, повноваження якого підтверджені довіреністю чи письмовим договором між ним й особою, яку він представляє), для взяття на облік подає заяву про взяття на облік особи, що здійснює операції з товарами, за формою № 1-ЗЕД, наведеною в додатку 1 до Порядку № 552 (далі — заява) (п. 2 р. II Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, затвердженого наказом Мінфіну від 15.06.2015 р. № 552).

У розділі 3 заяви «Відомості про керівника» зазначаються відомості про керівника підприємства, що здійснює операції з товарами.

У розділі 4 заяви «Відомості про уповноважених осіб» наводяться відомості про осіб, яким надано право представляти інтереси особи, котра здійснює операції з товарами, у митницях ДФС.

Водночас положеннями Порядку № 552 не встановлено заборон щодо надання права представляти інтереси особи, яка здійснює операції з товарами, у митницях ДФС, керівнику такого підприємства.

Таким чином, якщо інтереси особи, котра здійснює операції з товарами, у митницях ДФС представляє керівник підприємства та при цьому не призначено інших уповноважених осіб, яким надається таке право, то в такому випадку р. 4 «Відомості про уповноважених осіб» заяви за формою № 1-ЗЕД не заповнюється.

Підкатегорія 221.01 системи «ЗІР»

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»