Новости публикуются на языке оригинала

 

ДФСУ в листі від 30.08.2016 р. № 14970/5/99-99-15-03-02-16 розглянула питання щодо особливостей складання, реєстрації податкових накладних у ЄРПН у межах виконання договору підряду про приєднання до електричних мереж і формування податкового кредиту з ПДВ за такими податковими накладними.

Так, незалежно від того, що згідно з умовами договору виконання обов’язку стосовно оплати за товари/послуги покладено на іншу особу, податкова накладна складається та реєструється в ЄРПН продавцем товарів/послуг на покупця (отримувача) таких товарів/послуг.

Зважаючи на те що за умовами договорів підряду платник не є отримувачем результатів виконаних робіт, законодавчі підстави для складання підрядником-виконавцем податкової накладної та реєстрації її в ЄРПН на платника відсутні. У цьому випадку підрядник-виконавець зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН на замовника, який є отримувачем виконаних робіт (покупцем).

При цьому оскільки замовником не здійснюється оплата підряднику-виконавцю за виконані роботи, законодавчі підстави для віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту за такою податковою накладною в замовника відсутні.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»