Новости публикуются на языке оригинала

ДФСУ в листі від 29.08.2016 р. № 18609/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо нарахування ПДВ у разі списання простроченої кредиторської/дебіторської заборгованості.

Так, на думку контролерів, товари/послуги, отримані платником ПДВ та не оплачені протягом строку позовної давності, вважаються безоплатно отриманими, оскільки відсутній факт їх придбання, як це передбачено в п. 198.3 ПКУ, а тому право на податковий кредит щодо таких товарів/послуг у платника податку відсутнє.

У разі попередньої оплати товарів/послуг, які в межах строку позовної давності не були поставлені, факт придбання таких товарів/послуг, як це передбачено п. 198.3 ПКУ, також відсутній, і, відповідно, відсутнє право платника на податковий кредит за такими товарами/послугами.

Зважаючи на викладене, контролери рекомендують: якщо платник податку під час придбання товарів/послуг на підставі отриманої податкової накладної сформував податковий кредит, але такі товари/послуги не були оплачені протягом строку позовної давності, а також у випадку формування податкового кредиту при попередній оплаті товарів/послуг, які в межах строку позовної давності не були поставлені, то в податковому періоді, у якому відбувається списання кредиторської/дебіторської заборгованості, платнику податку необхідно відкоригувати суму податкового кредиту, сформованого під час отримання неоплачених товарів/послуг і/або при попередній оплаті непоставлених товарів/послуг. Водночас зменшення податкового кредиту в указаному випадку здійснюється на підставі бухгалтерської довідки.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»