Новости публикуются на языке оригинала

Держпраці в листі від 19.05.2016 р. № 5548/4/4.3-ДП-16 повідомляє: із метою надання соціальної підтримки населенню України загалом й окремим категоріям громадян установлюються державні гарантії, у т.ч. індексація доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян і купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін (ст. 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 р. № 2017-III, даліЗакон № 2017). Такі державні соціальні гарантії є обов’язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ й організацій незалежно від форми власності (ч. 2 ст. 19 Закону № 2017).

Окрім того, проведення індексації заробітної плати в установленому законодавством порядку передбачено ст. 95 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). А тому індексація заробітної плати є мінімальною державною гарантією в оплаті праці, за недотримання якої юридичні та фізичні особи — підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Так, за порушення вимог Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 р. № 159, юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі мінімальної заробітної плати (абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»