Новости публикуются на языке оригинала

Платник ПДВ із метою стимулювання збуту своєї продукції (насіння) укладає цивільно-правові договори з фермерськими господарствами про надання послуг із виділення демонстративної земельної ділянки, здійснення заходів, пов’язаних із посівом насіння та збором урожаю. При цьому право власності на таке насіння та зібраний із такої земельної ділянки урожай належить такому платнику податку. З огляду на зазначене, постає запитання: чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.

ДФСУ в листі від 22.07.2016 р. № 15914/6/99-99-15-03-02-15 повідомляє: обов’язок щодо нарахування податкових зобов’язань із ПДВ, відповідно до п. 198.5 ПКУ, виникає в платника податку лише в разі, якщо під час придбання товарів/послуг, необоротних активів сума податку була включена до складу податкового кредиту, а такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях чи не в господарській діяльності такого платника податку.

Зважаючи на викладене, якщо на придбане підприємством насіння та зібраний від посіву такого насіння урожай право власності не переходить до іншого суб’єкта господарювання, то в такому випадку податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 198.5 ПКУ:

  • нараховуються, якщо зібраний урожай не реалізується, а вартість придбаного насіння не включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають обкладенню ПДВ;
  • не нараховуються, якщо зібраний урожай реалізується чи вартість придбаного насіння включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають обкладенню ПДВ.
Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»