Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у м. Києві повідомила листом від 01.08.2016 р. № 17236/10/26-15-13-01-12, що коли до рахунків на оплату вартості проживання в готелях не включаються витрати на харчування, граничні норми добових витрат для відряджень у межах України становлять для відряджених працівників бюджетних установ 30 грн.

Суми та склад витрат на відрядження держслужбовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами й організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначено постановою КМУ від 02.02.2011 р. № 98.

При цьому витрати на харчування, вартість якого включено до рахунків на оплату вартості проживання, оплачуються відрядженим за рахунок добових. Тобто від того, скільки разів працівник харчувався, залежить розмір належних йому добових.

Так, якщо до рахунків вартості проживання в готелях включаються витрати на одноразове харчування, то норми добових витрат становлять 24 грн (80%), дворазове харчування — 16,50 грн (55%), триразове харчування — 10,50 грн (35%).

Водночас варто зазначити: не дозволено включати до складу витрат на харчування вартість алкогольних напоїв і тютюнових виробів, суми чайових, за винятком випадків, коли суми таких чайових включаються до рахунка згідно із законами країни перебування, а також плату за видовищні заходи.

Якщо за рішенням керівника добові витрати будуть відшкодовані працівнику й у більшому розмірі, то сума перевищення таких витрат вважатиметься додатковим благом відповідно до пп. 164.2.17 ПКУ, та включатиметься до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку й обкладатиметься податком на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною  п. 167.1 ПКУ (18%).

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»