Новости публикуются на языке оригинала

Платники податку, які надають послуги з водопостачання, водовідведення, зокрема, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, й іншим особам, прописаним у п. 187.10 ПКУ, визначають податкові зобов'язання з ПДВ і формують податковий кредит за такими операціями на дату зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку чи дату отримання інших видів компенсацій, тобто за касовим методом. При цьому операції платників податку з надання послуг із водопостачання та водовідведення іншим категоріям споживачів, аніж визначені п. 187.10 ПКУ, обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку.

Тож якщо постачальник послуг із водопостачання та водовідведення надає такі послуги підприємствам комунальної сфери, які надалі надаються фізичним особам, бюджетним установам і житлово-експлуатаційним конторам, то дата виникнення податкових зобов’язань та формування податкового кредиту за такими операціями в постачальника та підприємств комунальної сфери визначаються відповідно до п. 187.10 ПКУ за касовим методом.

Водночас дата виникнення податкових зобов’язань і формування податкового кредиту при наданні постачальником послуг із водопостачання та водовідведення підприємствам комунальної сфери для подальшого їх надання іншим категоріям споживачів, аніж перелічені в п. 187.10 ПКУ, визначаються (як у постачальника, так і підприємств комунальної сфери) у загальновстановленому порядку за правилом «першої події».

Для можливості застосування касового методу постачальник і підприємства комунальної сфери повинні володіти інформацією щодо обсягів водопостачання та водовідведення фізичним особам, бюджетним установам і житлово-експлуатаційним конторам, а також іншим особам і сум грошових коштів, перелічених за такі послуги, у розрізі вказаних вище категорій споживачів.

Про це йдеться в листі ДФС від 20.07.2016 р. № 15727/6/99-99-15-03-02-15.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»