Новости публикуются на языке оригинала

НБУ надав можливість банкам та їх клієнтам застосовувати сучасні комунікаційні технології й електронні документи, копії документів в електронній формі під час купівлі та перерахування іноземної валюти. Про це інформується на веб-сайті НБУ.

По-перше, уповноважені банки зможуть здійснювати купівлю, обмін і перерахування іноземної валюти для клієнтів на підставі не лише оригіналів документів, як було раніше, а й їх копій. Водночас як оригінали, так і копії документів, клієнти зможуть подавати до банку і в електронній, і в паперовій формах — на власний розсуд.

Копії документів в електронній формі створюватимуться клієнтом шляхом сканування з оригіналу документа на паперовому носії інформації, засвідчуватись електронним цифровим підписом та подаватися до банку засобами програмно-технічного комплексу «клієнт-банк», «клієнт-Інтернет-банк» тощо.

Вимога до подання лише оригіналів зберігається винятково стосовно документів про джерела походження гривні для фізичних осіб — нерезидентів.

По-друге, банки зможуть не проставляти відмітки на оригіналах документів, на підставі яких була куплена чи переказана іноземна валюта, та на копіях цих документів. Натомість банки самостійно здійснюватимуть контроль за обсягами купленої іноземної валюти та визначати порядок його проведення.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління НБУ від 04.08.2016 р. № 366, які набирають чинності з 12 серпня 2016 року.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»