Новости публикуются на языке оригинала

ВАСУ постановою від 15.06.2016 р. № К/800/6099/16 визнав протиправними та скасував податкові повідомлення-рішення, за якими Податкова зменшила позивачеві суму бюджетного відшкодування та від’ємного значення ПДВ, посилаючись на порушення платником вимог п. 188 ПКУ шляхом визначення бази оподаткування операцій з експорту товару (ксенону) за ціною нижчою його собівартості.

Зокрема контролери кваліфікували таку операцію з реалізації ксенону як операцію, що не є господарською діяльністю платника податку, у розумінні пп. «г» п. 198.5 ПКУ, і наполягали на донарахуванні податкових зобов’язань із ПДВ за ставкою 20%.

Однак ВАСУ вважає, що й до суми перевищення собівартості продукції над ціною її реалізації можна застосовувати звільнення від оподаткування.

Так, ВАСУ встановив: у випадку коли законом передбачені ті чи інші пільги, що зменшують податковий тягар, виконання податкового обов’язку передбачає сплату податку лише в тій частині, на яку відповідна пільга не поширюється. Недопустимим є застосування до платника заходів відповідальності за дії, які хоча й мають своїм наслідком несплату податку (його сплату в меншому розмірі), однак полягають у використанні наданих платникові законом прав, пов’язаних зі звільненням на законній підставі від сплати податку чи з обранням найвигідніших для нього форм підприємницької діяльності й, відповідно, оптимального способу оподаткування.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»